Centrum Napraw Samochodowych

Zepsuta klimatyzacja podczas wakacji w Hiszpanii, cieknący kran, czy lodówka, która zamiast chłodzić – grzeje? Nasz serwis powstał po to, by zająć się Twoim kamperem, tak, byś Ty mógł się jedynie skupić na odkrywaniu nowych dróg i  błogim relaksie w camper parku, czy nad brzegiem morza.
  • Serwis samochodowy
  • Serwis kamperów
  • Serwis klimatyzacji

Serwis samochodów osobowych i dostawczych

Dysponujemy nowoczesnym wyposażeniem, dzięki, któremu w krótkim czasie możemy wykonać diagnostykę i naprawę usterek w Państwa samochodach. Naprawy wykonujemy stosując oryginalne części, na które oferujemy atrakcyjne ceny natomiast klientom zainteresowanym bardziej ekonomicznym rozwiązaniem zapewniamy zamienniki wysokiej jakości.

Prowadzimy serwis zarówno pojazdów osobowych jak i dostawczych.

Nasza załoga składa się z wykwalifikowanych specjalistów posiadających kilkunastoletnie doświadczenie w naprawie i obsłudze samochodów Grupy Volkswagen, Mercedes, Opel, Fiat, Ford i Toyota. Posiadamy dogłębną wiedzę techniczną zdobytą na specjalistycznych szkoleniach organizowanych przez generalnych dystrybutorów wyżej wymienionych marek.

Serwis kamperów

Wykwalifikowany personel oraz 6-stanowiskowa hala serwisowa wyposażona w nowoczesny sprzęt pozwala szybko i profesjonalnie przeprowadzać nawet najbardziej złożone naprawy i montaże w Państwa pojazdach.
Wykonujemy specjalistyczne przeglądy funkcjonowania i szczelności zabudów kempingowych, jak również szczelności instalacji gazowych ( z certyfikatem i naklejką DVGW).
Ponadto zajmujemy profesjonalnym montażem akcesoriów kempingowych m.in. markiz, klimatyzacji, agregatów prądotwórczych, systemów multimedialnych, systemów rozprowadzania ciepła w pojazdach.

Posiadamy profesjonalny serwis przygotowany do obsługi pojazdów kempingowych.

Współpraca z największymi firmami w branży pozwala nam na odbywanie szeregu szkoleń w zakresie napraw zarówno gwarancyjnych jak i pogwarancyjnych. Posiadamy autoryzacje wielu renomowanych firm na rynku europejskim.

Serwis klimatyzacji

Obsługujemy urządzenia wszystkich najbardziej popularnych marek: Truma, Telair, Dometic, Konvekta, Eberspächer, Webasto, Thermo King, Alex, Diavia, Sütrak.

Należy pamiętać o tym, że:

Corocznie z klimatyzacji ucieka do 10% czynnika chłodniczego. Z tego powodu już po dwóch latach efekt chłodzenia wyczuwalnie spada. Ponadto w układzie klimatyzacji wraz czynnikiem chłodniczym krąży rozpuszczony w nim olej, który służy do smarowania kompresora. Oczywiście, gdy czynnika jest mniej smarowanie jest gorsze i kompresor zużywa się mechanicznie znacznie szybciej. Zwykle w słabo smarowanych układach wcześniej czy później dochodzi do awarii sprężarki i następującego po tym zanieczyszczenia układu. Następstwem jest konieczność kosztownego płukania oraz wymiany kompresora a także osuszacza i zaworu rozprężnego. Warto również pamietac, że niesprawna klimatyzacja nie tylko nie daje nam oczekiwanej temperatury wewnątrz pojazdu ale również jest realneym zagrożeniem dla naszego zdrowia.

Zalecamy:

– Przegląd klimatyzacji raz do roku ( wymiana filtra kabinowego, dezynfekcja parownika, kontrola działania i stanu układu klimatyzacji).
– Serwis klimatyzacji co 2 lata ( uzupełnienie czynnika chłodniczego i oleju, dezynfekcja parownika, kontrola szczelności).

Oferujemy profesjonalną diagnostykę niesprawnych bądź nieszczelnych układów klimatyzacji samochodowych.

Wykonujemy naprawę lub wymianę wadliwych podzespołów.Ponadto prowadzimy podstawowy serwis w zakresie napełniania, wymiany oleju sprężarkowego, czyszczenia, dezynfekcji i płukania układu. Świadczymy również kompleksowe usługi serwisowe w zakresie postojowych klimatyzacji podłogowych i dachowych w pojazdach campingowych , dostawczych, ciężarowych, specjalnych, szynowych oraz autobusach.