Najnowsze komentarze

  Kategorie

  Welcome On Mobius

  Mobius was created by professionnal coders and passionate people.

  We made all the best only for you, to enjoy great features and design quality. Mobius was build in order to reach a pixel perfect layout.

  Mobius includes exclusive features such as the Themeone Slider, Themeone Shorcode Generator and Mobius Grid Generator.

  Our Skills

  WordPress90%
  Design/Graphics75%
  HTML/CSS/jQuery100%
  Support/Updates80%

  Zawieszenia pneumatyczne

  Pełne zawieszenie automatyczne to nie tylko komfort jazdy , ale też i bezpieczeństwo oraz większa kontrola nad pojazdem. Dzięki innowacyjnemu przełożeniu obciążenia z części mechanicznych na poduszkę pneumatyczną oraz automatycznemu sterowaniu, na każdej, nawet polnej, wyboistej drodze poczujesz się w swoim aucie jak na najwygodniejszej sofie. W każdych warunkach dostosujesz zawieszenie do swoich upodobań.
  SKLEP ONLINE
  • Zawieszenia
  • Podpory hydrauliczne
  • Sprężyny
  • Serwis zawieszeń

  Zawieszenia

  Paweł Gmytryk
  specjalista ds zawieszeń pneumatycznych
  mobile: +48 696 269 545
  e-mail: pawel.gmytryk@elcamp.pl

  Wspomagające zawieszenia pneumatyczne to prostsze systemy w przystępnej cenie. Jako bazę wykorzystują oryginalne zawieszenie pojazdu, wzmacniając je i stabilizując. Pojazd z zawieszeniem pneumatycznym jest zdecydowanie bardziej odporny na duże obciążenia masowe oraz nierówności nawierzchni, jednocześnie znacznie lepiej reagując na polecenia kierowcy. Zawieszenie pneumatyczne dzięki utrzymaniu stałej wysokości nadwozia powoduje również wyraźną oszczędność w zużyciu paliwa oraz elementów zawieszenia, którego praca zostaje przeniesiona w optymalny zakres. Niezwykła różnorodność dostępnych zestawów zawieszeń wspomagających sprawia iż niemal każdy pojazd dostawczy dostępny na europejskim rynku może zostać w nie wyposażony.

  Pełne zawieszenia pneumatyczne reprezentują grupę najnowocześniejszych rozwiązań wśród dostępnych aktualnie na rynku zawieszeń.

  Dzięki przełożeniu obciążenia z części mechanicznych na poduszkę pneumatyczną uzyskujemy większy komfort, w razie przeciążenia utrzymujemy bezpieczeństwo jazdy oraz zwiększamy kontrolę nad pojazdem, a dzięki automatycznemu sterowaniu i zaprogramowanym opcjom mamy możliwość ustawienia zawieszenia na wymaganym w danej chwili poziomie. Dzięki tym zaletom pełne zawieszenia pneumatyczne są tak popularne w samochodach specjalnych, takich jak karetki pogotowia, pojazdy do przewożenia osób niepełnosprawnych czy też pojazdy komercyjne do przewozu osób, jak również w samochodach kempingowych.

  Podpory hydrauliczne

  Paweł Gmytryk
  specjalista ds zawieszeń pneumatycznych
  mobile: +48 696 269 545
  e-mail: pawel.gmytryk@elcamp.pl

  Już nie ma potrzeby stosowania klinów czy najazdów. Bez wysiłku, w ciągu kilkudziesięciu sekund możemy wypoziomować pojazd na postoju. Dzięki temu np. w samochodzie kempingowym łóżko zapewni komfortowy wypoczynek, a woda z brodzika w łazience spłynie bez problemu, a w pojazdach specjalnych jak mobilne centra dowodzenia wyeliminujemy kołysanie pojazdu podczas wsiadania i wysiadania, gwarantując prawidłową pracę anteny satelitarnej.

  Systemy podpór hydraulicznych firmy E&P montowane są bezpośrednio do ramy pojazdu w przewidzianych do tego miejscach. Podpory są w stanie unieść pojazd o masie nawet 7,5 tony.
  System składa się z pompy hydraulicznej, czterech podpór, przewodów ciśnieniowych, uchwytów montażowych, centralki i sterownika umieszczonego wewnątrz pojazdu.
  To za jego pomocą w trybie automatycznym naciśnięciem jednego przycisku poziomujemy pojazd z dokładnością do 1-go centymetra. Możemy również skorzystać  z trybu manualnego.

  Hydrauliczne podpory stabilizujące firmy E&P to absolutnie nowatorski system dedykowany do pojazdów kempingowych i specjalnych jak wozy transmisyjne, mobilne serwisy i mobilne centra dowodzenia.

  Sprężyny

  Paweł Gmytryk
  specjalista ds zawieszeń pneumatycznych
  mobile: +48 696 269 545
  e-mail: pawel.gmytryk@elcamp.pl

  Poprzez zamontowanie sprężyn Goldschmitt osiąga się podniesienie przodu pojazdu od 3 cm nawet do 10cm w zależności od nacisku na osie. Są one polecane do pojazdów, które są eksploatowane z dużym obciążeniem przedniej osi (np. zabudowa nad szoferką w kamperze). Sprężyny poprawiają bezpieczeństwo i komfort jazdy, zwiększając stabilność podczas manewrów np. omijania i eliminują efekt „dobijania”.

  Sprężyny śrubowe przedniej osi dedykowane do:

  • Fiat Ducato X230 (1994-2002)
  • Fiat Ducato X244 (2002-2006)
  • Fiat Ducato X250 (po 2006)
  • Ford Transit (2004-2006)
  • Ford Transit (po 2006)
  • Nissan Interstar (1998-2010)
  • Nissan NV400 (po 2010)
  • Opel Movano A (1998-2010)
  • Opel Movano B (po 2010)
  • Renault Master II (1998-2010)
  • Renault Master III (po 2010)
  • VW T5 (po 2003)

  Sprężyny zaprojektowane zostały do podwozi standardowych i wzmacnianych jak również do standardowych zestawów kół i opon.

  Wzmocnione sprężyny przedniej osi zastępują sprężyny oryginalne. Oprócz sprężyn każdy zestaw zawiera wszystkie elementy konieczne do montażu. Posiadają one wszystkie niezbędne certyfikaty, dzięki czemu mogą być montowane przez ASO.

  Serwis zawieszeń

  Paweł Gmytryk
  specjalista ds zawieszeń pneumatycznych
  mobile: +48 696 269 545
  e-mail: pawel.gmytryk@elcamp.pl

  Mamy możliwość precyzyjnego, zindywidualizowanego doboru zawieszenia do potrzeb i możliwości klienta, oraz warunków samochodu. Nie ma mowy o uniwersalizmie, który tylko z pozoru jest zaletą. Dostosowanie do jasno określonych, sprecyzowanych potrzeb pozwala odpowiadać na nie z największą dokładnością i precyzją.
  Współpracujemy z wiodącymi producentami zawieszeń pneumatycznych w Europie: DriveRite, VB i Goldschmitt.
  Dysponujemy szerokim asortymentem rozwiązań do podwozi wszystkich najpopularniejszych marek.
  Systemy zawieszeń pneumatycznych szczególnie polecane są do pojazdów, które przez większość czasu eksploatowane są z dużym obciążeniem. Poprawia bezpieczeństwo oraz komfort jazdy. Dzięki ich zastosowaniu samochód będzie prowadził się stabilnie i będzie miał mniejszą skłonność do „kołysania się” przy wykonywaniu gwałtownych manewrów. Pełne zawieszenia pneumatyczne dają możliwość (oczywiście w ograniczonym zakresie) wypoziomowania pojazdu. Automatyczna, intuicyjna obsługa gwarantuje wygodne użytkowanie. Zawieszenie pneumatyczne pozwala chronić podstawowe zawieszenie pojazdu.

  Montując dodatkowe zawieszenie pneumatyczne w swoim samochodzie zyskujesz:

  •  optymalizację pracy zawieszenia
  •  zwiększenie bezpieczeństwa
  •  zwiększenie komfortu
  •  ochronę zawieszenia podstawowego
  •  ochronę ładunku i pasażerów
  •  oszczędność na naprawach
  •  okresowe zwiększanie prześwitu pojazdu
  •  wypoziomowanie pojazdu przy nierównomiernie rozłożonym ładunku (wersja dwuobwodowa)
  •  możliwość ustawiania twardości zawieszenia przy zmieniającej się nawierzchni drogi (wersja z kompresorem)

  Profesjonalnie zajmujemy się montażem i naprawą zawieszeń pneumatycznych dedykowanych do konkretnych modeli pojazdów dostawczych, kempingowych, terenowych i specjalnego przeznaczenia.

  Nasza firma specjalizuje się w specyfikacji pełnych, jak i dodatkowych zawieszeń pneumatycznych do pojazdów kempingowych, ale również dostawczych i specjalnych (busy, lawety, karetki pogotowia, pojazdy do przewozu osób niepełnosprawnych).